Czy podwójne randki to dobry pomysł?

Czy podwójne randki to dobry pomysł?

Podwójne randki to z pozoru świetne rozwiązanie dla znajomych czy nawet bliskich przyjaciół, którzy chcą poznać nawzajem swoich partnerów. Przy organizowaniu ich pojawia się jednak masa problemów, które często wychodzą już w trakcie ich trwania. Podwójne randki nie są bowiem dla wszystkich i niektórzy po prostu wolą spędzić czas sam na sam ze swoją drugą połówką, niż dzielić się nim z drugą parą.

Podwójna randka to podwójny problem

Na podwójnej randce mamy przeważnie cztery osoby. To sprawia, że musimy znaleźć coś, co przypadnie do gustu dwa razy większej ilości ludzi, niż w przypadku randki tradycyjnej. Już dla dwojga czasami bywa to wyzwanie, a dla czterech to wręcz niemożliwe. Dlatego często zdarza się, że jedna osoba nie do końca jest zadowolona ze sposobu spędzenia czasu, przez co w naszych oczach wypada znacznie mniej ciekawie, niż mogłaby. Do tego dochodzi jeszcze organizacja posiłku, bo na podwójnej randce wypadałoby usiąść gdzieś razem i na spokojnie porozmawiać, a każdy z uczestników może mieć kompletnie inny gust lub ochotę na coś zupełnie innego, niż reszta.

Zderzenie dwóch i więcej światów

Większość z nas zachowuje się zupełnie inaczej przy znajomych, niż przy naszej drugiej połówce. Podwójna randka to połączenie tych dwóch możliwości, przez co możemy wypaść nienaturalnie. Do tego dochodzi jeszcze element tej jednej osoby, której nie znamy. No, chyba że to nasza druga połówka organizuje takie wydarzenie. Wtedy całość będzie dla nas niezwykle stresująca. Do tego dochodzi jeszcze to, z kim tak naprawdę trzymać się blisko. Oczywiście znajomi nie będą aż tak skrępowani, mogą więc zupełnie zapomnieć, że ich partnerzy czy partnerki nie są w stanie odnaleźć się w sytuacji. Dlatego musimy dokładnie i ostrożnie dzielić uwagę między wszystkich.

Jak dbać o swój związek?

A co, jeśli ta druga osoba nie przyjdzie?

Może się zdarzyć, że naszemu partnerowi albo partnerce coś wypadnie, rozchoruje się albo będzie pilnie musiała komuś pomóc. Wtedy zostaniemy zaraz przed spotkaniem wystawieni do wiatru. Jeśli mimo wszystko zdecydujemy się pójść na podwójną randkę samotnie, będzie nam głupio i zapewne będziemy czuć się bardzo skrępowani. Z kolei jeśli spotkanie odwołamy, możemy źle wypaść, zepsuć całkowicie plany tej drugiej parze, a nawet zasiać ziarno niepewności, czy na pewno jesteśmy w związku. W takiej sytuacji tak naprawdę nie ma dobrego rozwiązania, przez co będzie dla nas jeszcze bardziej stresująca i cały nasz dzień zostanie zniszczony.