Jak dbać o swój związek?

Jak dbać o swój związek?

Często spotykamy się w przestrzeni publicznej z poradami odnośnie tego, jak rozpocząć związek, jak oczarować swojego partnera albo jak poradzić sobie ze związkiem toksycznym. Natomiast rzadziej już szukamy informacji o tym, jak o związek dbać w takie sposób, aby faktycznie budować go w zdrowy sposób. Utrzymanie się razem to wciąż ciężkie zadanie, którego w żadnym razie nie powinniśmy zaniedbywać.

Nie ignoruj potrzeb partnera

Często zdarza nam się, że zupełnie zapominamy o tym, czego może chcieć ta druga osoba. Może dotyczyć to naszej sytuacji zawodowej, przeprowadzki czy nawet dzieci. Tak bardzo zależy nam na jakiejś kwestii, że jesteśmy w stanie celowo ignorować to, co chce nasz partner i jego komfort, aby dopiąć swego. Nie da się z takim podejściem zbudować z kimś życia. Jeśli zależy nam na wspólnej przyszłości, musimy stworzyć ją w takie sposób, aby dla nas obojga była ona wygodna, a w najgorszym razie tak samo niewygodna. Jednak stawianie tylko na siebie sprawi, prędzej czy później, że nasza druga połówka poczuje, że nie ma żadnego wpływu na swoje życie.

Staraj się słuchać i zrozumieć

Związek to nie tylko miłe chwile, czasami zdarzają się kryzysy albo gorsze dni dla jednego z was. Wtedy zapewne oczekujesz, że twoja druga połówka Cię wysłucha i wspomoże radą, albo chociaż okaże współczucie. Staraj się więc dawać od siebie to samo. Kiedy widzisz, że twój partner lub twoja partnerka nie czują się dobrze, płacze dla skarży się na gorszy dzień, nie bagatelizuj tego, nie zwalaj na okres czy humorki, ale siądź z nią i na spokojnie pozwól się wygadać. To pomaga osobom w każdej płci, a jeśli do tego ich zachęcimy, poczują się bardziej swobodnie i nauczą się, że nie ma niczego złego w zdradzaniu, że mają problemy i razem lepiej będzie wam je rozwiązać.

Postaraj się, aby dobro do was wracało

Kiedy twój partner lub partnerka daje Ci prezent bez okazji, spróbuj odwdzięczyć się czymś podobnym w niedużym odstępie czasu. Niekoniecznie musi to być prezent za prezent, ale może kolacja w jego lub jej ulubionej restauracji albo kąpiel przy świecach. Postaraj się, abyście oboje czuli, że wasze starania w budowie związku nie idą na marne i że bardzo je doceniasz. Takie drobne elementy pozwolą wam lepiej się ze sobą poczuć. Do tego oboje będziecie starać się inwestować w związek tyle samo, dzięki czemu żadne z was nie będzie czuło się pokrzywdzone. To pomoże wam budować związek sprawnie i pozbyć się uczucia rutyny i stagnacji.

Czy podwójne randki to dobry pomysł?

Leave a Reply